קורס מט"ח

קורס מט"ח הוא קורס שנועד ללמד אותנו האנשים הרגילים לסחור במטבע חוץ. מטבעות החוץ נסחרים בצמדים, כאשר ערכו של כל מטבע נמדד מול בן הזוג שלו. מספר הצמדים שאפשר לסחור בהם הוא גדול מאוד החל מהצמדים המרכזיים כגון: הפאונד/דולר או הדולר/יין או האירו/דולר וכלה בצמדים נדירים וסחירים פחות כגון: המטבע הברזילאי, היואן, הדינר וכדומה.

קורס במסחר במטבע חוץ, מלמד אנשים חסרי ניסיון כיצד לגשת למסחר, הקורס מלמד שתי שיטות שעוזרות לנו לקבל החלטה האם לקנות או למכור מטבע מסוים.

השיטה הראשונה היא שיטת הניתוח הפנדומנטלי – בשיטה זו המשקיע מנסה להסתכל בעיקר על חוזקה של הכלכלה של המטבע אותו הוא רוצה לקנות או למכור בהשוואה כמובן למטבע שמולו הוא נסחר, לדוגמה אם הסוחר רוצה להחליט האם למכור או לקנות את מטבע הפאונד מול הדולר, עליו להחליט האם בתקופה הנוכחית הכלכלה הבריטית היא יותר חזקה או חלשה מול הכלכלה האמריקאית, מכיוון שמדובר בהחלטה מורכבת מאוד, שדורשת מאתנו ידע מעמיק מאוד בכלכלה, השיטה הזו נחשבת לפחות טובה לעומת שיטת הניתוח הטכני.

שיטת הניתוח הטכני, שזו השיטה שמרבית הסוחרים משתמשים בה כדי לבצע החלטה אם לקנות או למכור מטבע מסוים, אומרת בעצם שיחסי המטבעות נמצאים על הגרף כלומר, אם אנחנו ננתח את הגרף נוכל לראות בדיוק איזה מטבע הוא יותר חזק בצמד. אם נחזור לדוגמה של הפאונד מול הדולר, ניתוח טכני של הגרף של הצמד יכול להראות לנו בבירור האם המגמה היא מגמת התחזקות של הפאונד או שאולי הדולר הוא חזק יותר. הניתוח הטכני עוזר לנו גם להבין מה הן רמות מחיר חשובות בצמד לדוגמה: הסתכלנו על הגרף של הפאונד/דולר וראינו שמטבע הפאונד נמצא במגמת התחזקות מול מטבע הדולר ואנחנו רוצים לקנות את הפאונד, הצעד הבא שעלינו לבצע הוא לראות באיזו נקודה כדאי לנו לקנות את הדולר, המטרה היא בסופו של דבר לקנות במחיר נמוך יחסית כדי להרוויח מהעליות של הפאונד ולא לקנות במחיר גבוה מידי, כאשר ישנה אפשרות שהסוחרים יתחילו לממש את עסקאות הקנייה שלהם ולמכור את הפאונד בזמן שאנחנו רק קנינו.

קורס מט"ח  עוזר לנו לקבל כלים לביצוע החלטות של קנייה ומכירה במטבעות חוץ. ניתן לבדוק פרטים במכללת חשב.

למבוא לעולם המסחר גלוש לאתר מומלץ בקישור הזה.