מה הוא מטבע הביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע חליפין וירטואלי שפועל ברשת כבר כמה שנים. ביטקוין הוצג לראשונה בשנת 98 ומשם השימוש בו הולך וגדל. גם בישראל אנשים מתחילים להשתמש  יותר ויותר בביטקוין, לרכוש מטבעות ביטקוין ולסחור בהם. השימוש בביטקוין נעשה דרך אפליקציה בפלאפון, שם לכל משתמש יש ארנק ובו הוא מאחסן את כספו הוירטואלי. הפופולאריות של הביטקוין נובעת מהיתרונות הרבים שיש לו על פני סוגים אחרים של כסף שמצאים בשימוש כיום

כל היתרונות של מטבע הביטקוין

אנונימיות – ניתן להשתמש בביטקוין בצורה אנונימית לחלוטין. השמות של רוכשי ומוכרי הביטקוין נשארים חסויים לאורך כל התהליך. ניתן לקנות ולמכור כל סוג של סחורה ולכן זהו מטבע שהפך להיות נפוץ בשוק האפור ורכישה של סחורות מפוקפקות שעלולות לסבך את הקונים והמוכרים בחלק ממדינות העולם.

אין רגולציה – מכיוון שהביטקוין לא כפוף לרגולציה של שום מדינה, אין מיסים על רכישות בעזרת הביטקוין. מסיבה זו, כל מה שאתם רוכשים בעזרת מטבע החליפין הוירטואלי הזה, הוא למעשה זול יותר ומשתלם יותר.

חופש תנועה – בגלל אותו חוסר הרגולציה על הביטקוין, ניתן לשלוח כל סכום של כסף לכל מקום בעולם ולקבל כל סכום של כסף מכל מקור בעולם. בתנועת הביטקוין אין עיכובים, אין גבולות, אין הגבלות של הבנק והבעלים של מטבע הביטקוין יכולים למעשה לשלוט בצורה מוחלטת על הכסף שלהם ותנועותיו.

פחות סיכון למוכר – אנשים שמוכרים סחורה ברשת מרוויחים רבות משימוש נרחב בביטקוין. בכיוון שאין שום מידע על הזהות שלהם, אין להם שום בעיה של שירות לקוחות, פידבק שלילי, מרמה או חוסר תשלום. העברת הביטקוין היא פעולה חד פעמית שלא ניתן להחזיר או לבטל.

בטיחות לקונה – לבעל הביטקוין יש שליטה מלאה על כספו ולכן הוא לא יכול ליפול קרבן להעברות כסף כפויה או העברה ללא ידיעתו של הקונה כפי שעלול לקרות עם כרטיסי האשראי.

שקיפות – מכיוון שכל המידע לגבי הביטקוין נגיש לכל המעוניין בכך, ישנה שקיפות מלאה לסחר החליפין בביטקוין. אין מדינה, חברה או תאגיד שיכולים להשפיע על ערכי הביטקוין בשוק. מסיבה זו ערכי הביטקוין נשארים שקופים, ידועים לכל וגם כאלה שניתן לחזות אותם בקלות.

.