השקעות בדולרים

אנשים בארץ ובעולם רוצים להרוויח מחוזקו של הדולר ולכן כאשר יש להם כסף מיותר הם מעדיפים להשקיע אותו בדולרים מתוך הנחה שהדולר ימשיך להתחזק וכך הכסף שלהם ירוויח את ההפרשים מהרגע שהם קנו דולרים עד הרגע שהם יחליטו למכור את הדולר.

הדולר נחשב מאז ומעולם למטבע חזק ויציב, אבל גם הוא כמו מטבעות אחרים יכול לסבול ממשברים פיננסיים שקורים בארה"ב או בכלכלה הגלובלית. הדוגמה הבולטת להיחלשות הדולר, הייתה כמובן המשבר הפיננסי האחרון שהתחיל כתוצאה מפשיטת הרגל של אחד הבנקים היותר גדולים בארה"ב, פשיטת הרגל של הבנק יצרה תגובת שרשרת בין מספר בנקים גדולים והביאה את ארה"ב למיתון חמור מאוד, אשר גרם כמובן למטבע הדולר להיחלש מול המטבעות שמולם הוא נסחר וגם מול מטבע האירו. באותה תקופה אנשים העדיפו למכור את הדולר בגלל חולשת הכלכלה האמריקאית והמיתון הגדול ולהשקיע באפיקים שנראו יותר בטוחים עבורם כגון הזהב ואפילו הנפט.

מגמה זו של היחלשות הדולר הייתה כמובן מגמה ארוכה מאוד, אבל הצעדים שנקטה ממשלת ארה"ב כדי לחלץ את המדינה מהמיתון, יחד עם הרפורמות הכלכליות של הנשיא ברק אובמה, גרמו למשקיעים להבין שכלכלת ארה"ב נמצאת בידיים בטוחות, המפנה העיקרי במצבו של הדולר נוצר כאשר יוון הכריזה על כך שהיא קרובה לפשיטת רגל וגרמה למשקיעים לחשוש לגביי חוזקה של הכלכלה האירופאית, בעיקר לנוכח החשש שעוד מדינות באירופה יגיעו למצב של חדלות פירעון, חולשה זו של אירופה והדאגות שנלוו אליה, גרמו למשקיעים להחליט שהכלכלה האמריקאית היא חזקה ובטוחה יותר והם חזרו לקנות דולרים.

השקעה בדולר מתבצעת לא רק באמצעות מסחר במטבע חוץ, ישנה אפשרות לקנות מניות בחו"ל על ידי פתיחת חשבון מסחר דולרי, או לקנות סחורות כמו נפט, זהב, חיטה וכדומה, כאשר המטרה בכל ההשקעות הללו היא למצוא את הנכסים הפיננסים שצפויים להעלות בתקופה הקרובה.

אם אתם מעונינים לבצע השקעה דולרית עליכם קודם כל לוודא מה הן האפשרויות העומדות לרשותכם בהתאם לכסף שאותו אתם מעונינים להשקיע וגם לנסות לראות שמדובר בהשקעה בטוחה יחסית, למרות שכדאי שתדעו שאף פעם אין ודאות מוחלטת בנוגע להשקעות שאנחנו מבצעים.

אתרים מומלצים : דירות למכירה.